Odpowiednie nazewnictwo akcji podczas budowania przepływów w Power Automate jest bardzo ważnym aspektem, ponieważ  dzięki niej zachowany jest porządek oraz ład wykonywanej pracy.

Załóżmy taki przypadek, że deweloper, który pracował nad swoim przepływem niestety zachorował, a deadline oddania projektu depcze po piętach. Nie ma innego wyjścia jak przekazanie pracy innej osobie, w celu dokończenia projektu. Nowy deweloper siada do pracy, a tam zastaje nie ponazywane akcje, których jest multum, a także brak jakiegokolwiek komentarza czy uwag. Teraz musi poświęcić sporą ilość czasu, aby zorientować się jaki jest sens zbudowanego przepływu i domyślać się co autor miał na myśli.

Aby unikać takich sytuacji dobrze jest stosować poniższe praktyki:

Stosowanie uwag – uwagi powinny opisywać zamierzony cel, który zostanie wykonany przez akcję. Będzie to spore ułatwienie, ponieważ nie będzie potrzeby dokonywania większej analizy po wejściu w ich podgląd.

undefined

 undefined

Stosowanie nazewnictwa akcji – jest to niezbędna czynność, jeśli w dalszym procesie budowania przepływu będziemy chcieli skorzystać z zawartości dynamicznej, ponieważ każda z akcji będzie odpowiednio opisana. W przypadku gdyby nazewnictwo nie było zastosowane, moglibyśmy mieć kłopot z rozróżnieniem, z której akcji zawartość dynamiczna jest tą prawidłową bez jej dokładnej analizy.

undefined
Nazwy akcji powinny zostawać w swojej oryginalnej formie, takiej która jest wyświetlana po jej dodaniu. Najlepiej oddzielić jej nazwę od wartości opisujących akcję poprzez użycie dwukropka ( : ).

undefined


Błędem będzie gdy oryginalne nazwy zastąpimy własnymi wartościami, ponieważ będzie ciężko nam i innym deweloperom rozpoznać czym jest dana akcja i za co odpowiada w całym przepływie.

undefined